Waporyzacja

Czym jest waporyzacja?

Waporyzacja najprościej mówiąc jest to podgrzanie suszu a w konsekwencji odparowanie substancji aktywnych z ziół. W ostatnim czasie pojęcie to stało się bardzo popularne, głównie za sprawą korzyści zdrowotnych jakie za sobą niesie. W zależności od tego jaką mieszankę ziół wybierzesz, waporyzacja może pomóc Ci się zrelaksować, polepszyć nastrój, poprawić koncentrację czy ułatwić zasypianie.

Waporyzacja lepsza od palenia?

Oczywiście! Wynika to z faktu, że w trakcie waporyzacji, stosowany jest strumień gorącego powietrza, który wydobywa czynne substancje chemiczne z suszu. Wydobywana para jest całkowicie wolna od substancji smolistych i toksyn, które powodują podrażnienie układu oddechowego i krtani. Po procesie waporyzacji, w urządzeniu znajdziemy pozbawiony aromatu susz a nie popiół, jak w przypadku palenia. Dodatkowymi zaletami takiego sposobu przyjmowania ziół jest delikatny smak oraz zapach, ekonomia i większa efektywność (waporyzując zużywa się znacznie mniej ziół).

Biodostępność

Określa szybkość oraz stopień wchłaniania substancji do układu krążenia. Oznacza to, że im wyższa biodostępność tym efektywniejsza forma dostarczenia substancji i jej oddziaływania na organizm. Tak też możemy określić, że najmniejszą biodostępność CBD wykazują produkty używane transdermalnie (przezskórne), najwyższą zaś, określaną jako 50-80%, dostarczane za pomocą waporyzacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl